Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA: 2024 LGS sınav giriş belgesi

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA: 2024 LGS sınav giriş belgesi ne zaman yayımlandı, nasıl alınır? LGS ne zaman yapılacak?

LGS sınav giriş belgesi, sekizinci sınıf öğrencilerin gündeminde olmaya devam ediyor. Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak sınav için öğrenciler hazırlıklarını sürdürüyor. Peki, 2024 LGS sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak, nereden alınır?

Haziran ayında yapılacak 2024 LGS için geri sayım sürüyor. Sınava az bir zaman kala öğrenciler, LGS sınav giriş yerlerini merak ediyor. Farklı okulda sınava girecek olan öğrenciler, sınava girecekleri okul ve salon, sıra numarasını MEB tarafından yayımlanacak LGS sınav giriş belgesi ile öğrenebilecek. Peki, LGS sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak? İşte MEB LGS sınav giriş belgesi sorgulama…

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Kılavuza göre fotoğraflı sınav giriş belgesi, 24 Mayıs 2024’ten itibaren elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek.

LGS NE ZAMAN?

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında MEB tarafından yapılacak LGS, 2 Haziran 2024 Pazar günü birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacak.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Sınav sonuçları, 28 Haziran 2024’te www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.