Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayramda yollar ücretsiz | Bayramda Hangi Yollar Ücretsiz?

Bayramda Hangi Yollar Ücretsiz?

Bayramda Hangi Yollar Ücretsiz?


Kurban Bayramı’nda hangi yollar ücretsiz? Ücretli ve ücretsiz otoyollar ve köprüler hangileri? İBB’nin belirlediği kurban kesim yerleri nerede? Detaylar mini rehberimizde…

Kurban Bayramı, yılın en uzun tatil dönemlerinden sonuncusu olarak çalışanlar için uzun bir dinlenme fırsatı sunuyor. Memleketine gitmek veya tatile çıkmak isteyenler için bu dönemde otoyol ve köprülerin ücretsiz olup olmayacağı büyük merak konusu. Diğer yandan İstanbul’da kalacaklar için Kurban kesim yerleri de merak ediliyor. Bayramda yollar ücretsiz mi? Otoyollar ücretsiz mi? Marmara otoyolu bayramda ücretsiz mi? Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi? Kurban kesim yeri neresi? İşte detaylar…

Bayramda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz mi?

Geçtiğimiz bayramda köprü ve otoyolların ücretsiz olması, bu yılda olacak mı sorusunu akıllara getirdi. Yılın son uzun tatil fırsatlarından biri olan Kurban Bayramı’nda evde kalmayı tercih edenler toplu taşımanın ücretsiz olup olmayacağını sorgularken, memlekete ve tatile gidecekler için de köprü ve otoyollar merak konusu oldu. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bayramda ücretsiz köprüler ve otoyolların belirlenmesi bekleniyor.

Bu da ilginizi çekebilir: 2024 Resmi Tatil Günleri ve Yıllık İzinle Birleştirebileceğiniz Günler

9 Gün Tatilde köprüler ve otoyollar Ücretsiz mi?

İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi önemli bağlantı noktalarının bayram süresince ücretsiz geçiş imkanı sunulacak. Marmara Bölgesi’nde Osmangazi Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu için ise bayram ücret tarifeleriyle ilgili resmi açıklamalar geldiğinde detaylar paylaşılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü’ne Ait Otoyollar

Kurban Bayramı boyunca Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı tüm otoyolların ücretsiz olması bekleniyor. Bu karar, uzun mesafeli yolculuk yapan sürücüler için önemli bir maliyet avantajı sağlayacak. Tatilciler, şehirlerarası seyahatlerinde bu fırsattan yararlanarak bütçelerini rahatlatabilirler.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Bayramda Ücretsiz mi?

İstanbul’un iki yakasını birbirine bağlayan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bayram süresince ücretsiz geçiş imkanı sunacak. Özellikle İstanbul trafiğinde büyük bir rahatlama yaratması beklenen bu uygulama, şehir içi yolculukları kolaylaştıracak.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Bayramda Ücretsiz mi?

Boğaziçi’nin ikinci köprüsü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, bayram boyunca ücretsiz geçiş sağlayacak.

Osmangazi Köprüsü Bayramda Ücretsiz mi?

Marmara Bölgesi’nde önemli bir bağlantı noktası olan Osmangazi Köprüsü için bayram süresince geçiş ücretleriyle ilgili güncel bilgilerin resmi açıklamalarla paylaşılması bekleniyor. Bu güzergahı kullanacak sürücülerin haberleri takip etmeleri faydalı olacaktır.

Kuzey Marmara Otoyolu Bayramda Ücretsiz mi?

İstanbul’u çevreleyen Kuzey Marmara Otoyolu’nun bayram boyunca ücretsiz olup olmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Resmi açıklamalar yapıldığında, geçiş ücretleri ile ilgili detaylar paylaşılacak.

Bu da ilginizi çekebilir: Tatil Sonrası İşe Motive Başlamanızı Sağlayacak Bazı Tüyolar!

Yap-İşlet-Devret Projeleri Ücretli Olacak

Yap-işlet-devret modeliyle işletilen otoyollar ve köprüler, ücretsiz geçiş uygulamasının dışında tutulacak. Bu nedenle, bu projeler kapsamında olan yolları ve köprüleri kullanacak sürücüler, bayram süresince geçiş ücreti ödemeye devam edecekler.

Bayramda Toplu Taşıma Ücretsiz mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine tüm toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını duyurdu. 16-19 Haziran tarihleri arasındaki dört günlük bayram süresince, İBB’ye ait otobüsler, metro, tramvay ve metrobüs hatları ücretsiz hizmet verecek.

Bayramda Vapur Ücretsiz mi?

Dört günlük Bayram tatili süresince vapurlar kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine ücretsiz olacak. Ayrıca İETT, Metro İstanbul ve Şehir Hatları, bayram süresince artan yolcu talebini karşılamak amacıyla ek seferler düzenleyecek. İBB Deniz Taksileri ise bayram boyunca 7/24 hizmet vermeye devam edecek. Böylece, İstanbul’un iki yakası arasında hızlı ve rahat bir ulaşım sağlayan deniz araçları, bayram süresince de yoğun talebi karşılayacak.

İstanbul’un çeşitli iskelelerinde bulunan Vapur Kafeleri, bayram boyunca hizmette olacak. Özellikle Kuzguncuk, Moda, Kadıköy, Beşiktaş ve Çubuklu Arabalı Vapur İskeleleri’nde yer alan bu kafeler, yolculara keyifli bir mola imkanı sunacak. Bayramda deniz yolculuklarınızı daha konforlu hale getirmek için bu kafeleri ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da Kurban Bayramı İçin İBB’den Ücretsiz Kesim ve Hizmetler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı için alınan önlemleri ve hizmetleri açıkladı. 16-19 Haziran tarihleri arasında sürecek bayram boyunca, İBB ekipleri 7/24 görevde olacak.

Kurban Kesim ve Satış Alanları Nerede?

İBB, İstanbul’da toplam 5 tesiste kurban satış ve kesim hizmeti sunacak. Bu tesisler, Avrupa Yakası’nda Alibeyköy (Eyüpsultan) ve Kayaşehir (Başakşehir), Anadolu Yakası’nda ise Paşaköy (Sancaktepe), Ferhatpaşa (Ataşehir) ve Kurnaköy (Pendik) bölgelerinde bulunuyor. Bu alanlarda modern kesimhaneler, mescit, lavabo, tuvalet, dinlenme alanları ve mobil büfeler gibi sosyal ihtiyaçların karşılanabileceği yerler de yer alacak.

Ücretsiz Poşet Dağıtımı ve Hizmetler

Bayram süresince kesilen hayvan etlerinin hijyenik koşullarda paketlenmesi için İBB, 240 bin ücretsiz poşet dağıtacak. Ayrıca, tesislerde olası arızalara karşı ekipler hazır bekletilecek.

Kurban Mobil Uygulaması

Kurban satış ve kesim alanlarına kolay ulaşım sağlamak için İBB, “Kurban Mobil Uygulaması”nı hizmete sundu. IOS ve Android cihazlarda ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama, İBB’nin kurban kesim tesislerine yönlendirme yapmanın yanı sıra, kurban kesim sırasını takip etme ve hayvan küpe kayıtlarının kontrol edilmesi gibi hizmetler sunuyor. Uygulamaya İstanbul Senin uygulaması üzerinden

de erişilebilecek. Ayrıca, İBB’nin kurban kesim alanlarında ücretsiz ve sınırsız internet hizmeti sağlanacak.

Gelişmelerden Haberdar olmak için bizi takip edin

Gelişmelerden haberdar olmak ve güncel bilgilerden zamanında haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin. İlerleyen süreçte daha fazla detay ve güncel bilgilerle sizleri bilgilendireceğiz.

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT