Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENEL AF! 9. YARGI PAKETİ Öğretmenler dikkat! 2024:Başkan Erdoğan açıkladı: “Öğretmenlere düzenleme…”9. Yargı paketi içeriğinde neler yer alıyor?

9. Yargı Paketi genel

9. Yargı Paketi genel af ile son dakika haberleri takip ediliyor. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tarafından Adalet Bakanlığı bünyesinde yürütülen 9. Yargı Paketi ile ilgili çalışmaların devam ettiği bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan paketin Meclis’e geldiğini ve yeni düzenlemeleri duyurdu. Yargı alanında önemli gelişmelerin hayata geçirileceği belirtilen paket, genel af, denetimli serbestlik ve birçok kanunda değişiklik içermesi bekleniyor. Birçok kanunda değişiklik bekleyen vatandaşlar “9.Yargı Paketi ne zaman çıkacak, içeriğinde neler var?” şeklinde aramalarına başladı. Meclis’in gündemde yer alacak paket için gözler Meclis’te! Peki, 9. Yargı paketi ne zaman çıkacak, içeriğinde neler var? İşte detaylar

9.YARGI PAKETİ MECLİS’E SUNULDU MU?
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, geçtiğimiz günlerde 9. Yargı Paketi‘ne ilişkin çalışmalarda sona gelindiğini, paketin TBMM tatile girmeden gündeme getirileceğini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıyla netleşti!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI
“Son 1 yılda teşkilatımızın fiziki altyapısını güçlendirmek için 52 bin metrekare kapalı alana sahip 5 adalet sarayını işleme açtık. 2 yeni adli tıp binasının inşaatını tamamladık. İnşaatı ve proje çalışmaları devam eden adli tıp sayısı 5’tir. 14 ceza infaz kurumuyla 2 denetimli serbestlik binası faaliyete geçti. Hakim ve savcı sayısı 24 bin 829’a ulaştı. 2 bin 294 hakim ve savcı ataması yaptık. Aynı dönemde atanan yardımcı personel sayısı 20 bin 779’dur.
Yargılamanın hızlandırılması için 168 adli, 9 idari olmak üzere 177 mahkemenin yanısıra 21 istinaf dairesi faaliyete geçirildi. Duruşmalara uzaktan katılımı sağlayan 386 SEGBİS cihazının kurulumu yapılmıştır. Elektronik duruşma sistem sayısı 340’dır. 40 yeni noterlik ile toplam noterlik sayısı 2 bin 385’e yükseldi. 8. Yargı Paketi ile önemli değişikliklere imza attık.”

ÖĞRETMENLİKLE İLGİLİ YENİ DÜZENLEMELER!
Ayrıca, Öğretmenlik Mesleği ve Milli Eğitim Akademisi Kanunu Teklifi de haftaya TBMM Başkanlığına sunulacak.
Bu teklifle Milli Eğitim Akademisi kurulacak. Öğretmenler, atama öncesinde belirlenen sürelerde Akademide eğitim alacak, başarılı olanlar ilk görev yerlerine atanacak. Teklifte öğretmenlere şiddette cezaların artırılmasına ilişkin düzenleme de bulunacak.