Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan, ‘haberi kaldırın’ tehdidi yapmış!

ÇAKRACI HOCA MELİH ARSLAN

ÇAKRACI HOCA MELİH ARSLAN LAKAPLI HAKAN ARSLAN’A DİKKAT

Kendini Bioenerji ve Manevi Danışman Uzmanı Melih Arslan olarak tanıtan H.A hakkındaki soruşturma derinleşiyor!

MELİH ARSLAN LAKAPLI H.A.’YA DİKKAT! DİNİ DUYGULARI VE KADINLARI İSTİSMAR EDEREK DOLANDIRIP TEHDİT EDİYOR!

Süper Kulüp haberinde ‘Çakralarını açacağım’ diyerek çok sayıda kadını dolandırıp cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen ‘Melih Arslan’ takma isimli sahte ‘şifacı’ H.A., Veryansın Tv’nin olayı ortaya çıkarmasının ardından tehditlere başvurdu. Halen başka bir dosyadan firarda olan sahte hocanın, haberimize konu olan mağdur kadın Raziye Tekin’i farklı telefon numaralarından aratarak, “Şikayetini geri al, haberi kaldırt” mesajını ilettiği ortaya çıktı.

‘Çakralarını açacağım’ diyerek çok sayıda kadını dolandırıp cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen ‘Melih Arslan’ takma isimli sahte ‘şifacı’ Hakan Arslan, Veryansın Tv’nin olayı ortaya çıkarmasının ardından tehditlere başvurdu. Halen başka bir dosyadan firarda olan sahte hocanın, haberimize konu olan mağdur kadını farklı telefon numaralarından aratarak, “Şikayetini geri al, haberi kaldırt” mesajını ilettiği ortaya çıktı.

Veryansın Tv’nin gündeme getirdiği olayda, geçmişte Menzil Cemaati’ne bağlı olan ve daha sonra cemaatten atıldığı iddia edilen ‘Melih Arslan’ takma isimli Hakan Arslan’ın sosyal medya üzerinden iletişim kurduğu kadınları,‘kişilerin çakralarına, alanlarına ve aurasına bakıyorum’ diyerek dolandırdığı ve cinsel istismarda bulunduğu iddia edilmişti.

Mağdur olan kadınlardan Raziye Tekin, Manisa Alaşehir Cumhuriyet Başsavcılığına sahte hoca Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan hakkında “Dini duyguları istismar ederek zincirleme cinsel istismar ile tehdit, şantaj ve nitelikli dolandırıcılıksuçlarından suç duyurusunda bulunmuştu. Raziye Tekin dilekçesinde başından geçen olayları anlatmıştı.

Şikayetçi kadın savcılığa dün verdiği ek dilekçe ile konunun gündeme gelmesinin ardından kendisine yönelik tehditlerin arttığını belirterek, “tehdit ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs” suçlarından bir suç duyurusu daha yaptı.

‘ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇ’ BASKISI

Şikayetçi Raziye Tekin dilekçesinde şunları kaydetti:

“Şüpheli bu defa hakkındaki başlatılan suç duyurusu dosyasının kapanmasına yönelik tarafımdan ilgili şikayetten vazgeçmem konusunda baskılara başladı. Bu sabah beni +90 (543) … gsm hattı ile arayan ve adını “F.A.” olarak bildiren bir kadın, şüpheli Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan isimli şahsın elinde şahsıma ait olduğu iddia edilen müstehcen ve özel fotoğraflarımın bulunduğunu beyan etti. Eğer makamınız nezdinde başlatılan suç duyurusundaki ifadelerimi değiştirerek şikayetimden vazgeçmediğim takdirde şahsıma ait olduğu iddia edilen söz konusu o resimleri eşim ve çocuklarıma ulaştıracaklarını ifade ederek tehditte bulundu.

‘HAKLI MÜCADELEMDEN CAYDIRMAK İSTİYOR’

Bende kendilerine bu durumu da savcılığa giderek yeni eylem olarak makamınıza ileteceğimi beyan ettim ve korku ile telefonu gelen aramalara engelledim. Ancak halen tehditlerine devam ediyor ve 0 542… – 0 535… – 0 555… gibi farklı farklı numaralardan şahsımı aramaya ve tehdit ederek rahatsızlık vermeye devam etmekteler.

Söz konusu bu yeni eylemle tehditler üzerinden şahsımı halen korkutmaya çalışarak haklı bu mücadelemden caydırmak isteyen, şüpheliden şikayetçiyim.”

‘CAN GÜVENLİĞİM TEHLİKEDE’

Şikayetçi kadın, kendisinin ve ailesinin can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirterek, acilen tedbir alınmasını istedi. Öte yandan, Raziye Tekin’e gelen tehdit telefonlarında Veryansın Tv’de yayınlanan haberin kaldırılmasının istendiği öğrenildi.

NELER OLDU?

Kişisel gelişim ve şifa çalışması yaptığını öne süren Melih Arslan takma isimli Hakan Arslan, sosyal medya üzerinden iletişim kurduğu kadınlara eğitim kurumu sahibi olduğunu, ‘kişisel gelişim’ konusunda tüm kamu kuruluşlarında geçerli olacak sertifikalar verdiğini öne sürdü.

Veryansın Tv’nin ulaştığı bilgilere göre, Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan sosyal medyada 30-40 kadından oluşturduğu sohbet grupları içerisinden gözüne kestirdiği kadınları seçerek, özel sohbetlerle sözde ‘şifa’ çalışması yaptı. Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan ‘Allah tarafından görevlendirildiğini ve çeşitli peygamberlerle görüştüğünü, bu sayede insanlara manevi olarak şifa verdiğini’ ileri sürdü, kadınlarla yüz yüze görüştüğünde ise iddiaya göre cinsel istismarda bulundu. Tüm bunları ‘Allah’ın emretmesi üzerine’ yaptığını savunup karşılığında kadınlardan yüklü miktarda para aldı. Ödemeler karşılığında kadınları sözde‘kendi alanına’ alan Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan yine iddiaya göre cinsel istismardan sonra kendisiyle irtibatı koparmak ve ödediği paraları geri almak isteyen kadınlara tehdit ve şantaj uyguladı. Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan’nın bu şekilde ağına düşürdüğü yüzlerce kadın olduğu öğrenildi.

Veryansın Tv’nin ulaştığı WhatApp yazışmalarında da sahte hoca Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan’nın Raziye Tekin’e yönelik, “Ben seni şu anda özgür bıraksam iki hafta geçmez boğulursun. Yaratımını iptal ediyorum” demesi dikkat çekti. “Sadece tevekkül etmeni ve teslimiyetini bekliyorum” diyen Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan, “Bırakma beni dediğinde fiyat devreye girecek”ifadelerini kullandı.

Öte yandan sahte ‘şifacı’ Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan’nın daha önce başka bir suçtan dolayı aldığı 5 ay hapis cezasının infazı için geçen Ocak ayında Korkuteli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan kendisine çağrı yapılarak Açık Cezaevi’ne teslim olması istendi. Melih Arslan hoca lakaplı Hakan Arslan teslim olmadığı gibi tacizlerini de sürdürdü. ‘Melih Arslan’ isimli sosyal medya hesabını ise yakın bir zamanda sildi.