Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sahil güvenlik helikopterlerine ASELSAN ayarı! Daha modern olacak

Sahil Güvenlik Komutanlığının envanterinde

Sahil Güvenlik Komutanlığının envanterinde bulunan “AB-412 EP SG” helikopterinin aviyonik modernizasyonu için ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) arasında sözleşme imzalandı. Helikopterlere, ASELSAN tarafından geliştirilmiş sistemler entegre edilecek.

Sahil güvenlik helikopterlerine ASELSAN ayarı! Daha modern olacak

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında AB-412 EP SG Helikopteri Modernizasyonu ve Entegrasyonu Projesi için toplam 51 milyon 764 bin 332 ABD doları ve 81 milyon 665 bin 400 Türk Lirası tutarında bir sözleşme imzalandı.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, imzalanan proje hakkında şu değerlendirmede bulundu:

“Sahil Güvenlik Komutanlığı envanterinde bulunan AB-412 EP SG helikopterinin aviyonik modernizasyonunu sağlamak için Savunma Sanayii Başkanlığı ile bir sözleşme imzaladık. Proje kapsamında Sahil Güvenlik Komutanlığının güncel ve gelecekteki operasyon kabiliyetini en üst seviyeye taşımak amacıyla ASELSAN tarafından geliştirilmiş olan ASELFLIR R400D Elektro-Optik Sistem, KDU-45 Klavye Gösterge Birimi, SMFD-810 Gösterge ve Dahili Haberleşme Sistemi’ni içeren aviyonik sistemler ve navigasyon sistemlerinin yanı sıra yerli ve milli kaynaklarla geliştirilmiş su üstü arama radarı entegre edilecek.”