Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ticaret Bakanlığı fahiş fiyat ve stokçularına 335 milyon TL ceza verdi

Ticaret Bakanlığı fahiş fiyat

Ticaret Bakanlığı fahiş fiyat ve stokçuları avladı: 335 milyon TL ceza

Son dakika haberleri… Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı belirlenen işletmelere 355 milyon 804 bin 957 TL idari para cezası verdi.

Son dakika! Ticaret Bakanlığı fahiş fiyat ve stokçuları avladı: 335 milyon TL ceza

Ticaret Bakanlığı, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından 2023 senesinde fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı belirlenen işletmelere 355 milyon 804 bin 957 TL idari para cezası verildiğini bildirildi.

Son dakika! Ticaret Bakanlığı fahiş fiyat ve stokçuları avladı: 335 milyon TL ceza - Resim : 1
  • Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu’nun 2 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında ise başta marketlerdeki temel gıda ve ihtiyaç ürünlerindeki fahiş fiyat artışları olmak üzere; otomobil sektöründeki stokçuluk eylemleri, hazır beton ve çimento sektöründeki fahiş fiyat artışları ve ekmek fiyat tarifelerine aykırı satışlar kurul gündemine alınarak incelendi.

Böylece, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı tespit edilen işletmelere toplam 61 milyon 66 bin 431 lira idari para cezası uygulandı.

Ticaret Bakanlığı olarak, piyasalarda fiyatlama davranışlarını bozarak tüketicileri olumsuz etkileyen eylemler karşısında gerekli idari tedbirleri uygulamaya kararlılıkla devam edeceğiz.”