Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YKS SORU KİTAPÇIĞI | 2024 AYT TYT soru kitapçığı ve cevap anahtarı

Temel Yeterlilik Testi olarak bilinen

Temel Yeterlilik Testi olarak bilinen ve Türkçe, Sosyal BilimlerTemel Matematik, Alan yeterlilik ve Fen Bilimleri derslerini kapsayan üniversite sınavı, 8 -9 Haziran Cumartesi günü yapıldı. 3 milyondan fazla adayın katıldığı YKS‘nin ilk oturumunda, rakiplerini elemeye çalışan adaylar, sınavın ardından arama motorlarında AYT TYT soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? 

2024 YKS AYT TYT soru kitapçığı ve cevap anahtarı’ sorgulamaları yapıyor. Detaylar haberimizde…

ÖSYM‘nin bu yıl 3 milyondan fazla katılımla gerçekleştirdiği Temel Yeterlilik Testi‘ne (TYT) katılan adaylar, 120 soruya cevap vererek rakiplerini elemek için ter döktü. YKS‘nin ilk oturumu olan sınavdan çıkan adaylar, ÖSYM tarafından yayımlanacak soru kitapçığı ve cevap anahtarları için araştırmalara başladı. Peki TYT soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte 2024 YKS AYT TYT soru kitapçığı ve cevap anahtarı detayları…

AYT TYT SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS soruları ve cevap anahtarları geçtiğimiz yıl oturumlar tamamlandıktan sonra yayımlanmıştı. 2023 YKS oturumları 17-18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilmiş, soru – cevap duyurusu üçüncü oturumun tamamlanmasının hemen ardından gelmişti. Bu yıl son oturum olan YDT, 9 Haziran Pazar günü, saat 17.45’te sona erecek. ÖSYM’nin TYT, AYT ve YDT sınavlarının soru kitapçığı ve cevap anahtarını 9 Haziran Pazar günü akşam saatlerinde yayınlaması bekleniyor.